Project Description

Fizjoterapia osób starszych

Starzenie się społeczeństwa jest zjawiskiem globalnym. Rozwój medycyny przyczynił się do wydłużenia średniej długości życia, co oznacza, że liczba osób po 65. roku życia w krajach rozwiniętych wciąż się zwiększa. Nauki medyczne, takie jak kardiologia, neurologia, chirurgia sprawiają, że ludzie starsi żyją dłużej, jednak nie zawsze jest to związane z utrzymaniem wysokiej jakości życia (samodzielności, sprawności, zadowolenia) do późnej starości. Starzenie się organizmu jest procesem fizjologicznym sprzyjającym powstawaniu wielu chorób, jednakże zmiany inwolucyjne mają wpływ na osłabienia funkcjonowania wszystkich układów i narządów, nawet przy braku zmian chorobowych. Właściwie dobrana fizjoterapia wykazuje korzystne działanie zdrowotne, umożliwiając „pomyślne starzenie się”, czyli zachowanie wysokiej sprawności fizycznej, psychicznej i społecznej, niezależnie od chorób współistniejących.

Fizjoterapia geriatryczna jest zalecana osobom starszym:

  • ze zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie stawów biodrowych, kolanowych i kręgosłupa

  • z bólami mięśniowo-stawowymi

  • z osteoporozą

  • po złamaniach

  • po zabiegach operacyjnych

  • po długotrwałym unieruchomieniu

  • po długotrwałym braku wysiłku fizycznego

  • po udarze mózgu

  • z ograniczoną możliwością poruszania się

Fizjoterapia osób starszych zawsze dostosowana jest do aktualnego stanu zdrowia, sprawności ruchowej, zdolności wysiłkowej oraz chorób współistniejących. Właściwie dobrana terapia warunkuje niezależność, umożliwia samodzielną egzystencję oraz możliwość pełnego uczestnictwa w życiu rodzinnym i społecznym.

Uzupełnieniem fizjoterapii indywidualnej jest Program Fizjoterapia 65+ Instytutu Sportu i Nauki. Jest to program grupowych ćwiczeń fizycznych, skierowany do wszystkich osób, które ukończyły 65. rok życia, które nie wymagają leczenia klinicznego.

Opinie pacjentów

Bardzo cieszę się z wyboru fizjoterapeutki, profesjonale podejście, znaczna ulga w bólu już po pierwszej wizycie. Polecam

Po więcej opinii zapraszamy do aplikacji booksy.

Dariusz P

Profesjonalne podejście, szczegółowy wywiad oraz miła atmosfera. Już po pierwszej wizycie czuję ulgę i mogę znów trenować bez bólu. Ćwiczenia do wykonywania w domu lub po treningu zostały szczegółowo pokazane i dokładnie omówione. Z czystym sumieniem polecam Panią Monikę.

Po więcej opinii zapraszamy do aplikacji booksy.

Marcin P

Bardzo konkretna fizjoterapeutka. Wystarczył jeden masaż i już jest ogromna poprawa. Dostałam również bardzo proste i skuteczne zalecenia.

Po więcej opinii zapraszamy do aplikacji booksy.

Ania H

Godziny otwarcia

Pn – Pt 8:00 – 20:00
Sobota 10:00 – 15:00
Niedziela 10:00 – 15:00

Lokalizacja

Nasze wartości

Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia wysokiej jakości i innowacyjnej opieki poprzez wspieranie komfortowego, prywatnego i profesjonalnego środowiska. Nasz interdyscyplinarny zespół będzie współpracował, aby zaoferować kompleksowe i skoncentrowane na pacjencie podejście, aby zapewnić najwyższy poziom skuteczności leczenia.

Być postrzeganym jako najbardziej wiarygodny, niezawodny i skuteczny gabinet fizjoterapii w naszej społeczności, napędzany przez naukę, doskonałe wyniki oraz kompetentny, przyjazny i wydajny zespół.

Leczymy na gruncie klinicznych i naukowych faktów. Taki jest Gabinet Fizjoterapii ISiN.

Jest powszechnym prawem wszystkich rzeczy organicznych i nieorganicznych, wszystkich rzeczy fizycznych i ludzkich, wszelkich prawdziwych przejawów umysłu, że życie poznaje się po jego wyrazie i po tym, że forma wynika z funkcji.

Rejestracja

Twoje zdrowie i sprawność fizyczna są dla nas najważniejsze! Niezwlekaj z troską o nie. U nasz możesz umówić się na wizytę online.

Gabinet Fizjoterapii Instytutu Sportu i Nauki