Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty

Jak się przygotować do wizyty?

  • Należy zabrać ze sobą posiadaną dokumentację medyczną, szczególnie wyniki badań obrazowych – RTG, USG, MRI, TK.  Jeżeli badania nie były wykonywane wcześniej, nie ma konieczności przeprowadzania ich przed pierwszą wizytą!
  • Należy zabrać ze sobą wygodny strój sportowy, który zapewni swobodę podczas badania i terapii.
Przebieg wizyty:
  1. Badanie podmiotowe (wywiad fizjoterapeutyczny) – jego celem jest zebranie od pacjenta wszystkich, ważnych dla procesu terapeutycznego, informacji. Wywiad jest podstawowym elementem wizyty, w czasie którego fizjoterapeuta dowiaduje się o rodzaju dolegliwości, jej rozwoju, objawach oraz o przebytym leczeniu.
  2. Badanie przedmiotowe (ocena postawy, testy funkcjonalne, badanie palpacyjne) –  umożliwia zlokalizowanie problemu objawiającego się m.in. nieprawidłowością postawy, zaburzeniem napięcia mięśniowo-powięziowego, dolegliwościami bólowymi oraz ograniczeniem ruchomości w stawach. Dane zebrane podczas wywiadu i badania przedmiotowego stanowią punkt wyjścia do dalszego postępowania fizjoterapeutycznego i monitorowania efektów terapii.
  3. Diagnoza – w oparciu o wywiad i badanie przedmiotowe fizjoterapeuta znajduje przyczynę problemu i przedstawia pacjentowi plan leczenia.
  4. Terapia – fizjoterapeuta rozpoczyna terapię, dobierając metody i techniki lecznicze najbardziej odpowiednie dla danego pacjenta.
  5. Zalecenia – na koniec wizyty fizjoterapeuta przekazuje pacjentowi zalecenia w postaci ćwiczeń, działań profilaktycznych, które mają na celu zapobieganie nawrotom dolegliwości. Jeżeli wymagana jest kontynuacja terapii w Gabinecie, fizjoterapeuta uzgadnia z pacjentem wstępną ilość wizyt do przebycia

Opinie pacjentów

Bardzo cieszę się z wyboru fizjoterapeutki, profesjonale podejście, znaczna ulga w bólu już po pierwszej wizycie. Polecam

Po więcej opinii zapraszamy do aplikacji booksy.

Dariusz P

Profesjonalne podejście, szczegółowy wywiad oraz miła atmosfera. Już po pierwszej wizycie czuję ulgę i mogę znów trenować bez bólu. Ćwiczenia do wykonywania w domu lub po treningu zostały szczegółowo pokazane i dokładnie omówione. Z czystym sumieniem polecam Panią Monikę.

Po więcej opinii zapraszamy do aplikacji booksy.

Marcin P

Bardzo konkretna fizjoterapeutka. Wystarczył jeden masaż i już jest ogromna poprawa. Dostałam również bardzo proste i skuteczne zalecenia.

Po więcej opinii zapraszamy do aplikacji booksy.

Ania H

Godziny otwarcia

Pon-pt 08:00 – 20:00
Sobota 10:00 – 15:00
Niedziela 10:00 – 15:00

Lokalizacja

Nasze wartości

Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia wysokiej jakości i innowacyjnej opieki poprzez wspieranie komfortowego, prywatnego i profesjonalnego środowiska. Nasz interdyscyplinarny zespół będzie współpracował, aby zaoferować kompleksowe i skoncentrowane na pacjencie podejście, aby zapewnić najwyższy poziom skuteczności leczenia.

Być postrzeganym jako najbardziej wiarygodny, niezawodny i skuteczny gabinet fizjoterapii w naszej społeczności, napędzany przez naukę, doskonałe wyniki oraz kompetentny, przyjazny i wydajny zespół.

Leczymy na gruncie klinicznych i naukowych faktów. Taki jest Gabinet Fizjoterapii ISiN.

Jest powszechnym prawem wszystkich rzeczy organicznych i nieorganicznych, wszystkich rzeczy fizycznych i ludzkich, wszelkich prawdziwych przejawów umysłu, że życie poznaje się po jego wyrazie i po tym, że forma wynika z funkcji.

Rejestracja

Twoje zdrowie i sprawność fizyczna są dla nas najważniejsze! Niezwlekaj z troską o nie. U nasz możesz umówić się na wizytę online.

Gabinet Fizjoterapii Instytutu Sportu i Nauki